Publikováno 27 May 2019

Kumbhalgarh Fort v Rádžasthánu: Kompletní průvodce

V 15. století Kumbhalgarh Fort Rajasthan je jedním z populární pouštní stát má méně známých historických děl . Přesto je to mimořádný význam. Ty mohou být překvapeni, když zjistili, že mamutí stěna tohoto seznamu světového dědictví UNESCO je druhá nejdelší souvislý stěna na světě (po kultovní Velké čínské zdi), a získal tak titul „Great Wall of India“. Co není divu, že Mughal útočníci zjistil, že je nemožné proniknout do pevnosti. Zatímco Chittorgarh Fort sloužil jako kapitál Rajput království Mewar, bylo Kumbhalgarh který poskytuje útočiště pro své vládců v dobách útoku.

Dozvědět více o Kumbhalgarh Fort a jak ji navštívit v tomto kompletním průvodci.

Dějiny

Kumbhalgarh je pojmenována po Mewar krále Rana Kumbha, který ji postavený od 1443 do 1458 za jeho vlády, král se zaměřením na plánování pevnosti a architektury. On a jeho architekt, Mandan, je uznávaný pro experimentování s a zdokonalování středověkým designem Rajput pevnost, dodává mnoho nových inovací. Zdá se, že Rana Kumbha konstruováno nebo obnoveny 32 pevnosti - docela úspěch! To zahrnuje posílení stěn Chittorgarh Fort.

Říká se, že místo Kumbhalgarh Fort byl původně urovnán Jain princ Samprati, ve 2. století před naším letopočtem. Jeho izolovaný a skryté poloze, na vrcholu vyvýšené kopce obklopený soustřednými kopce a údolí, dal to pohled vedoucí a strategický význam. Předchozí Mewar panovníci byli seznámeni s možností webu. Nicméně, to bylo Rana Kumbha, kteří ji využita a pečlivě vyvinul to, s využitím přirozených obrysů terénu je. Co je zvláště ingeniousness o pevnosti v obrovské stěně je to, že kopíruje namísto přímé dráze.

Stěnové hadi pro více než 13 kopcích an udivujících 36 kilometrů (22 mil). Která takovou rozsáhlou ochrannou hranici kolem pevnosti nebyl předtím. Co se také nastaví Kumbhalgarh na rozdíl od mnoha jiných pevností v Indii je to, že byl koncipován a postaven v jedné fázi.

Bohužel, Rana Kumbha byl zabit jeho syn Udai Singh I. v roce 1468, nedlouho poté, co Kumbhalgarh byla postavena. Tvrz ztratila svou slávu po mnoho desetiletí po tom, ale byl oživen hrát klíčovou roli v historii Mewar království je. Po Sultan Bahadur Shah z Gujarat obléháno Chittorgarh pevnost roku 1535, dědic trůnu, Udai Singh II, byl poslán do Kumbhalgarh z hlediska bezpečnosti. On byl korunován uvnitř pevnosti v roce 1540 a jeho syn, hrdinský král a bojovník Maharana Pratap (pra pra vnuk Rana Kumbha), se zde narodil ve stejném roce.

Udai Singh II pokračoval založit Udaipur , než zemřel v 1572. Maharana Pratap strávil většinu svého panování ve válce s mocný Mughal císař Akbar. Na rozdíl od sousedních Rajput panovníků, odmítl vzdát se k Mughals. To vyústilo v hrůzné bitvy u haldi Ghati v 1576. Ačkoli Mughalové vyhráli, Maharana Pratap podařilo uprchnout.

Mughalové pokračovala, aby se pokusila zachytit Kumbhalgarh ale neuspěl. Chcete-li získat přístup, museli se uchýlit k otravě své dodávky vody, v roce 1579. To jim umožnilo obsadit pevnost po dobu několika let, až jej Maharana Pratap objevilo v 1582 bitvě Dewair poblíž haldi Ghati. Mewar Králova vítězství bylo převráceno v 17. století, ačkoli, když Rana Amar Singh I (Manarana Pratapanem syn) neochotně vzdal boj a vzdal Mughal císař Jehangir v 1615. Kumbhalgarh má význam ubýval od té doby.

Násilné invaze Marathas, z dnešního Maharashtra, se stal hlavní hrozbou v 18. století po úpadku Mughals. To nebylo až do počátku 19. století, která byla tvrz nakonec se vrátil k králů Mewar, když Maharana Bhim Singh podepsal spojeneckou smlouvu s britskou východní Indie společnosti v roce 1818.

Za jeho vlády od roku 1884 do roku 1930, Maharana Fateh Singh provádí restaurátorské práce na Kumbhalgarh. Vizionář Král byl zanícený stavitel. Dodal Badal Mahal v nejvyšším bodě Fort je (postavil velkolepý Shiv Niwas Palace Hotel , který je součástí komplexu City Palace v Udaipur , taky).

Následovat nezávislost Indie od Britů, Kumbhalgarh stal chráněnou památkou pod záštitou Archaeological Survey of India.

Kumbhalgarh.
Robert Harding / robertharding / Getty Images

Umístění

Pevnost se nachází v Kumbhalgarh Wildlife Sanctuary, jen něco málo přes dvě hodiny na sever od Udaipur v Aravalli Hills Rádžasthán čtvrti Rajsamand. To sedí na hranici někdejšího království Mewar a Marwar (který vládl oblast na západ kolem Jodhpur ).

Jak se tam dostat

Kumbhalgarh je běžně navštívil na výlet nebo boční cesty z Udaipur . Můžete snadno půjčit auto a řidič z mnoha cestovních kanceláří v Udaipur. Očekávat, že zaplatí kdekoli od 2,800-3,600 rupií za celý den, v závislosti na typu vozidla.

Pokud rozpočet je znepokojující a vám nevadí delší (a poněkud nepohodlné) cesta, autobusy jezdí každou hodinu nebo tak od Chetak Circle v Udaipur vesnice Kelwara nedaleko pevnosti. Cestovní doba je asi tři hodiny a stojí 50 rupií. Vystupte z autobusu na Kumbhalgarh Circle, několik kilometrů (1,25 mil) před pevností, a vzít jeep taxi odtamtud. Místní autobusy jezdí mezi Kumbhalgarh Circle a Kelwara.

Pevnost je oficiálně otevřeno denně od 8 nebo 9 hodin do 5 nebo 6 hodin, v závislosti na ročním období. Lidé skutečně žijí uvnitř pevnosti i když, tak to je možné zůstat tam!

vstupenky stojí 40 rupií za Indů a 600 rupií pro cizince. Neexistuje žádný vstupní poplatek pro děti do 15 let věku.

Co dělat, tam

Plánujete strávit tři až čtyři hodiny poznávání Kumbhalgarh Fort. Tam je trochu vidět a je nutná určitá namáhavé stoupání walking, protože vozidla nejsou dovolení jít dovnitř (na rozdíl od Chittorgarh). Nezapomenutelný výhled z vrcholu pevnosti dělá to stojí za to úsilí, a naprostá velikost samotného vnější zdi pevnosti je prostě ohromující.

Průvodci jsou k dispozici u vchodu do pevnosti a můžete očekávat, že zaplatí 300-400 rupií za jednu, v závislosti na velikosti skupiny. Případně můžete procházet pevnosti sami, pokud si nejste zájem o jeho podrobnou historii.

Existuje více než 360 chrámů roztroušených uvnitř pevnosti, z nichž většina patří do Jain božstva. Narazíte shluk chrámů po projít gargantuovský hlavní bráně. Odtud sledovat zpevněné cestě vzhůru přes postupných opevněných Pöls (vrata) do pevnosti tří paláců, na různých úrovních. Jsou to Kumbha Palace, Jhalia ka Malia (palác královny Jhalia), kde se narodil Maharana Pratap a nejvyšší Badal Mahal. Stavební pouzdro několik kanovníků je dalším vrcholem.

Pevnost je obzvláště efektní kolem slunce a jen potom, když se její struktury sugestivně osvětlené. Ti, kteří se chtějí dozvědět více o historii pevnosti chtít zůstat na pro večerní zvukové a světelné show (nabízené pouze v hindštině). Neexistuje žádná pevná doba rozběhu. Přehlídka začne, jakmile je to dost tma. To by mohlo být již v 6 hodin nebo až v 7:30 hod To běží po dobu asi 45 minut. Cena vstupenky je 118 rupií pro dospělé a 49 rupií pro děti.

Získáte vynikající výhled na pevnost a její vnější stěnou z pohledu asi kilometr (0,6 mil) před hlavním vchodem. Na zip linka vede přes údolí do pevnosti zdi stejně. Pocit energický? Je možné chodit podél zdi, do pouště, začíná od vstupní brány (Ram Pol). Ti, kteří jsou zvláště odvážnější mohou vydat na výlet po celé délce stěny. To trvá dva dny.

Pokud zůstanete v Kumbhalgarh déle než jeden den, budete moci vychutnat četné naučné stezky a outdoorové aktivity v této oblasti. Kumbhalgarh-Ranakpur trek přes Kumbhalgarh Wildlife Sanctuary je populární volbou. Je to docela jednoduché sjezdové trek to přibližně čtyři hodiny v trvání. Pak se místního průvodce s vámi.

Mnoho lidí kombinuje návštěvu Kumbhalgarh s haldi Ghati či chrámů v Ranakpur Jain.

Rajasthan cestovního ruchu každoročně pořádá třídenní festival v pevnosti Kumbhalgarh od prosince 1-3 každý rok . Je vybaven hudební a taneční vystoupení lidových umělců, loutková představení, zábavné tradičních her a dědictví procházku.

Kumbhalgarh stěny.
Alan Williams / Getty Images

Kde zůstat

Aodhi , vlastněný Mewar královské rodiny, je nejznámější hotel v oblasti. Je zasazeno do džungle nedaleko pevnosti, má venkovní bazén a nabízí jízdu na koni. Očekávat, že zaplatí asi 6000 rupií na noc a až za dvoulůžkový pokoj.

Club Mahindra má středisko v Kumbhalgarh, která je ideální pro rodiny s dětmi. Pokud ještě nejste členem, ceny začínají od asi 10.000 rupií za noc během turistické sezóny. Snídaně je v ceně.

Fateh Safari Lodge , posazený vysoko v kopcích, osloví outdoorsy cestovatelé. Je to poměrně nová luxusní nemovitost, která otevřen na konci roku 2014 a je součástí stejné skupiny jako v hotelu Fateh Garh v Udaipur . Očekávat, že zaplatí více než 5000 rupií za noc za dvoulůžkový pokoj.

Existuje mnoho dalších nových luxusních letovisek v této oblasti, přičemž ceny začínají kolem 6000 rupií za noc. Mezi ně patří Via Lakhela Resort & Spa , The Wild Retreat a Kumbhalgarh Safari Camp .

Hotel Kumbhal Palace je nejbližší možnost rozpočtu do pevnosti, nedaleko od The Aodhi. Má slušné pokoje a luxusní stany cenou od 2,500-3,500 rupií za noc.

V opačném případě, zamiřte do vesnice Kelwara levnější Cenově dostupné ubytování. Vyzkoušejte nové Ratan hluboké Hotel nebo Karni Palace hotelu.

Byla tato stránka užitečná?

Tagy: Indie, Rajasthan,